Łącznica nagrodzona Dziełem Mostowym Roku 2017

Główni wykonawcy łącznicy Zabłocie-Krzemionki musieli podołać wielu wyzwaniom. Firma Budimex budowała inwestycję w silnie zurbanizowanej części Krakowa, nie ograniczając znacznie ruchu samochodów i komunikacji publicznej. Po roku od oddania inwestycji do użytku zostało to docenione – inwestycję wyróżniono w konkursie Dzieło Mostowe Roku 2017.

Łącznica zgodna z planem

Wyróżnienia dla łącznicyRealizacja tak dużej inwestycji nigdy nie jest prostym zadaniem. Łącznica – inwestycja istotna nie tylko dla miasta, ale również dla regionu i kraju, powstała zgodnie z planem. Budowa łącznicy Zabłocie – Krzemionki rozpoczęta została we wrześniu 2015 roku, zakończona już w październiku 2017, a do użytku łącznicę oddano w grudniu 2017. W przypadku tak dużych inwestycji zdarzają się opóźnienia – firmie Budimex i podwykonawcom udało się tego uniknąć.

Bardzo dobre tempo realizacji udało się utrzymać dzięki właściwej organizacji prac, a także prowadzeniu ich w okresie zimowym i nocą w sezonie letnim. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, wykonawcy łącznicy Zabłocie-Krzemionki wykonywali kolejne etapy budowy przy, a czasem dosłownie ‘nad’, toczącym się ruchem miejskim. Organizację ruchu dostosowywano tak, żeby zachować jego płynność i w jakim najmniejszym stopniu wpłynąć na przemieszczanie się mieszkańców Krakowa.

Wyróżnienie dla inwestycji

Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej zrzesza specjalistów mostownictwa działających na terenie kraju. Przyznają oni nagrody polskim inżynierom i architektom, którzy przyczyniają się do powstawania najlepszych projektów mostowych. W 2018 roku nagrodę Dzieło Mostowe Roku 2017 przyznano wykonawcom krakowskiej łącznicy.