2017-10-31 14:19:59
POCIĄG GÓRĄ – PIERWSZY PRZEJAZD TECHNICZNY PO ŁĄCZNICY

POCIĄG GÓRĄ – PIERWSZY PRZEJAZD TECHNICZNY PO ŁĄCZNICY

20 października odbył się przejazd techniczny łącznicą kolejową Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze (dawniej Kraków Krzemionki), w którym udział wzięli przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz media. Uczestnicy spotkania po raz pierwszy mogli przejechać przez Kraków korzystając z łącznicy. Przejazd, jeszcze przed oficjalnym oddaniem estakad do użytku, pokazał skalę realizowanej inwestycji.

Pierwsze wrażenia

Wspaniałe widoki, szybkość podróży i komfort jazdy – to tylko niektóre z korzyści, które mogli zaobserwować goście zaproszeni na przejazd. Pierwsza podróż odbyła się w piątkowe przedpołudnie 20 października. O 11:20 pociąg wyruszył z Dworca Głównego w Krakowie przez Kraków Zabłocie na przystanek Kraków Podgórze. Nowy przystanek prezentuje się imponująco – wyposażony w schody ruchome, windy oraz system informacji pasażerskiej, znacznie poprawi komfort obsługi podróżnych.

Otwarcie łącznicy już w grudniu

Chociaż pierwsza podróż łącznicą już za nami, podróżni na regularne kursy pociągami po estakadach będą musieli poczekać do grudnia. Na chwilę obecną trwają testy, które pozwolą na oddanie jej do użytku.

Pierwszy przejazd łącznicą

 Pierwszy przejazd łącznicą

Pierwszy przejazd łącznicą

 Pierwszy przejazd łącznicą